SİTE RAPORU
24 saatte 63 Haber eklendi
Toplam 257 yorum yapıldı
Yerel bir gazetede
ortalama 40 haber bulunur
SİTE İÇİ ARAMA
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
 
GÜNCEL | MODÜL ÇELİK, SENDİKALI 5 İŞÇİYİ İŞTEN ÇIKARDI
Modül Çelik, sendikalı 5 işçiyi işten çıkardı
Körfez'de faaliyet gösteren Modül Çelik'te 5 işçinin sendikaya üye olduktan sonra işten atılması tepkiyle karşılandı. Fabrika önünde açıklama yapan sendika yetkilileri, iş verenden geri adım atmasını istedi
20 Ocak 2014 Pazartesi 16:51

Körfez’de faaliyet gösteren ve yaklaşık 600 işçinin çalıştığı belirtilen Modül Çelik'ten 5 işçi çıkarıldı. Orhan Gülümser, Semih Küçük, Arif Duman, Erol Birlik ve Turgut Erkal isimli işçilerin, bir gerekçe gösterilmeden işlerine son verildiği öğrenildi. İşçiler, Çelik-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarıldıklarını iddia etti. İşçilerin çıkarılması sonrası fabrika önüne gelen Çelik-İş Sendikası Bölge Temsilcisi Erdal Yaldız ve sendika görevlileri işçilerle birlikte bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması yapılacağını öğrenen polis ekipleri de bölgede güvenlik önlemi aldı.


ANLAŞMAK İSTİYORUZ
Çelik-İş Bölge Temsilcisi Erdal Yaldız, fabrikada 600 işçi olduğunu belirterek, ''İş yerinde sendikalaşma çalışmaları başladı. 150 kadar arkadaşımız internet yolunu da kullanarak sendikamıza üye oldular. Buna izin vermek istemeyen iş veren 5 arkadaşımızın iş akdini feshetti. Bunun üzerine çalışanların zarar görmemesi için bazı arkadaşlardan üyeliklerini geri çekmelerini istedik. İş verenle öncelikle anlaşarak sorunu çözmek istiyoruz. Kimsenin zarar görmemesi için 5 arkadaşımızın geri alınmasını istiyoruz. Aksi halde sendikal haklarımızı kullanıp, iş vereni ikna etmek için elimizden geleni yapıp, üretimden gelen gücümüzü kullanacağız'' dedi. 

[ 2354 ] defa okundu
[ 5 ] adet yorum yapıldı
YORUMLAR
can erkut; MÖDÜLEZME
20 Ocak 2014 Pazartesi 17:27
İster atın,ister satın türkiyede çalışan tüm emekçiler sendikalı olacaktır. AB uyum yasalarını alın okuyun. artık PTT çay taşıyan bile sendikalı olacak.sigortasız işçi çalıştırmak neyse sendikasız işçi çalıştırmakta aynı olacak. unutmadan Çelik-iş geri adım atma korkma sendikal hakları kuvvetlendirecek yasalar çıkacaktır. artık dağdaki çoban bile sendikalı olacaktır...vesselam
arslan pehlivan;
20 Ocak 2014 Pazartesi 21:22
sendikanın işverene ne kadar düzen ve huzur getireceğini algılasalardı inanınki böyle bir sonuca girişilmezdi.ayrıca hemde çelik iş sendikasının politikalarını yaşayabilselerdi.tüm çalışan arkadaşları birlik olmaya ve emeğe ortak yönde kürek çekmeye davet ediyorum.bugün birliktelikten korkarak kopanlar yarınlarını esir yaşarlar.tüm işçi arkadaşlara sevgilerimi yolluyorum.emeğinizi saygıya ve birlikteliğe çevirmek için kolkola kenetlenin.
emekçi; sahip çıkalım
20 Ocak 2014 Pazartesi 22:23
burdan tüm modül çelik çalışanlarına sesleniyorum sendikalaşma hareketine herkezin sahip çıkması lazım hekezin sendikaya üye olmasını bekliyoruz bu atılan arkadaşlara sahip çıkalım Erdal başkan sonuna dek bu arkadaşların yanında olacaktırALAH yar ve yardımcınız olsun
namık; erdal
21 Ocak 2014 Salı 00:02
emekçi ye Erdal başkan sonuna dek yanınızdadır ama Erdal başkanın yanında kim var.sendika iyidir Erdal başkanın bir şubesi bile yok sadece temsilcilik adı altında bir yerleri var.bir çok fabrikada örgütlü olan çelik iş te sadece çelikord kaldı yakında burayıda kaybederler.atılanlardan fazla işçi arkadaşın atlmaması için işçi arkadaşlar iyi düşünsün karşılarında işveren var ne derse odur.gittikleri sendikada petrol iş değil.
cengiz dübel; ne sendika
20 Ocak 2014 Pazartesi 23:12
bu adamlar samimi olsa neden üye olanların üyeliğini geri çektiriyorlar. bunların tek amacı bir iki garibanı etrafına toplayıp kendi pazarlık gücünü arttırmak. bunların arkasından gidilmez.
GÜNCEL KATEGORİSİNE AİT DİĞER HABERLER
 
KÖŞE YAZARLARI
Güngör ARSLAN
Size bir şey hatırlatıyor mu?
Güngör ARSLAN
Serpil ÇOLAK
Sana ne?
Serpil ÇOLAK
Zeynep AKAR
İnşallah kanımız uyuşur...
Zeynep AKAR
Birgül YÜRÜKER
Fiko, Tekir oğlan ve garibin hikayesi
Birgül YÜRÜKER
VEFATLAR
17.09.2014
17.09.2014
17.09.2014
17.09.2014
15.09.2014
15.09.2014
14.09.2014
14.09.2014
14.09.2014
13.09.2014
ANKETLER
Sizce KOÜ Rektörü kim olmalı?
Toplam Oy :2938
  Mithat Fırat Özer

  Başar Çolak

  Sadettin Hülagü

  Esat Harmancı

  Ali Demirci

  Recep Tarı

  Nurettin Abut

  Özdal Dillioğlugil

 

  
BİRİNCİ SAYFA
BİZİMSPOR BİRİNCİ SAYFA