SON DAKİKA
SİTE RAPORU
24 saatte 60 Haber eklendi
Toplam 96 yorum yapıldı
Yerel bir gazetede
ortalama 40 haber bulunur
SİTE İÇİ ARAMA
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
 
GÜNGÖR ARSLAN | DERİNCE’DE SEÇİM NE OLUR?
Güngör ARSLAN
gungorarslan@bizimkocaeli.com
23 Şubat 2014 Pazar

Derince’de seçim ne olur?

Bu kentte seçimin seçim gibi geçeceği heyecanın ve çekişmenin en fazla olacağı ilçelerden birisi de Derince ilçesidir.

Gerçi her seçim döneminde Derince’de ciddi bir yarış ve heyecan olsa da bu seçimdeki heyecan kesinlikle ve kesinlikle tavan yapacaktır.

İktidar partisi AKP’nin mevcut belediye başkanını yeniden aday göstermediği ilçelerden birisi olan Derince’de ilginç bir durum var AKP açısından.

AKP, 2009 seçimlerinde aday göstermediği Ali Haydar Bulut’u 5 yıl sonra yeniden aday gösterdi.

Bir anlamda ‘ PARDON’ dedi Derince’de AKP.

Dedi demesine ama bu kez biraz geç kaldı gibime geliyor.

Çünkü Aziz Alemdar’ın arkada bıraktığı tahribat az buz bir tahribat değil. Aradan geçen beş yıl içinde Derince’de köprülerin altından çok sular geçti.

Dengeler değişti.

Kırgınlıklar, haksızlıklar had safhaya ulaştı.

Şimdi AKP’nin karşısında Derince’de ciddi bir direnç var.

Bu nedenle AKP’nin işi Ali Haydar Bulut’la zor.

Neden?

Çok çabuk unutan balık hafızalı bir milletiz biz.

 Ali Haydar Bulut da 5 yıl önce pek çok kişiyi kırdı Derince’de. Küskünler ve kırgınlar yaratıldı o dönemde.

Üstüne birde Aziz Alemdar eklenince AKP Derince’de kendine yapabileceği en büyük kötülüğü yaptı.

Sonra muhalefet partileri ortaya çıktı.

Her seçime iddialı hazırlanan ama bir türlü sonuca ulaşamayan CHP bu kez bulabileceği en düzgün en temiz adayı buldu.

Hem de bunu önseçim yaparak buldu.

Öz be öz Derinceli bir aday olan Hakan Savaş’la yola çıktı CHP Derince’de.

Belki de ilk kez sonuca bu kadar yakın Derince’de Hakan Savaş’la.

Beyefendi bir kişiliğe sahip olan Hakan Savaş hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir desteğe sahip şu anda.

Hem de sıkı AKP’li bilinenlerin desteğini almış durumda.

Seçimi kazanacak gibi gözüküyor ve Derince’de de, İzmit’te de Derince seçimlerini sorduğunuzda Hakan Savaş ismi önde çıkıyor.

Derince’de seçimin bir başka favorisi de MHP’li Halit Altuntaş.

MHP, ilimizde en iyi yaptığı işlerden birisi de Halit Altuntaş’ı aday göstermek oldu. Bunu kamuoyuna ilk duyuran gazete de Bizim Kocaeli Gazetesi olmuştu.

Eski SP’li olan Halit Altuntaş’ın Derince’de kendine ait bir tabanı var. Bu tabanı elinde tutabilir ve MHP oylarının üstüne ekleyebilirse sürpriz yapabilir.

Tabi MHP tabanının da çok çalışması gerekiyor.

İktidarın adayı Ali Haydar Bulut’un işi bu seçimde kolay değil.

Ortada bir cenaze bir kırgınlar, küskünler ordusu var.

Bunun yanında da teşkilat çok iyi değil.

Bütün bunları alt alta üst üst üste koyduğumuzda Derince’de seçim kıran kırana geçecek.

İpi göğüsleyen de kıl payı ipi göğüsleyecek.

Buna şu an en yakın isim CHP’li aday Hakan Savaş.

Nefes kesen yarışta Hakan Savaş’ın ensesinde Ali Haydar Bulut ve Halit Altuntaş var. Onlarda son bir hamle yaparak seçimi önde bitirmek istiyor.

Hakan Savaş’ın nefesi bitmezse seçimi alır Derince’de.


[ 6076 ] defa okundu
[ 32 ] adet yorum yapıldı
Güngör ARSLAN | Son Köşe Yazıları
YORUMLAR
Hakan SAVAŞ; GerçekDerinceliler
22 Şubat 2014 Cumartesi 17:42
Umarım beyefendi kişiliğiyle hakan savaş bu işi göğüsler dün konuşma fırsatı bulduk ve derince için gerçekten en iyi isim olduğunu düşünüyorum..
osman çınar ; yorum
22 Şubat 2014 Cumartesi 17:42
sn yazar herkes işini yaparsa en iyi sonuçlar alınır dışarıdan ahkam kesmekle bu işler YANİ SİYASET yürümüyor bizim halkımız en iyi kararı vermesini öğrendi ders alması gerekenlere yeri ve zamanı gelince dersini verir siz derinceyi nekadar tanırsınız bilmem ama yorumunuzu siz istediğim gibi olsun diye yazmış gözüküyor 30 MART şimdiden derinceye ve kocaeline hayırlı olsun saygılarımla
hakan kılç; derincede işler çok zor
22 Şubat 2014 Cumartesi 17:51
sayın Günğör Aslan ak partili eski bir teşkilatcı olarak baktığım zaman sizin gördükleriniz görüyorum işler çok,çok zor mevcut teşkilat darmadağın birileri intikam hesaplar yapıyor birileri rant hesabı yapıyor. Meclis listemiz çok tutarlı değil Bu dönem doğu kökenli vatandaşlarımızdan oy almak çok zor özellikle Alevi,Kürt,Erzurumlu,Kars kökenli vatandaşlardan Eğer parti büyüklerimiz HAYDAR BULUT AHMET ARK a MÜDAHALE ETMESELER HEZİMETE UĞRAYACAĞIZ saygılar.
arif zengin; doğru kıl payı derincede halit
22 Şubat 2014 Cumartesi 17:54
halit altuntaş derincede seçimin favorisidir.hakan savaş plasesidir.ali haydar bulut süprizidir.veysel korkmaz da mucizesidir. 1-mhp:halit altuntaş=25000.2-chp:hakan savaş=24500.3-akp:ali haydar bulut=24000.4-sp:veysel korkmaz=3500.oy alır.bu iş kıl payı böyle biter güngör bey saygılar.
osmanli; ruya yorumu yapma
23 Şubat 2014 Pazar 11:49
saadet partisini yok sayan arif zengin efendi ivedik gibi komik olmussun keto gibi kehanetlerde bulunmussun aynen bu sekilde devam edin saadetin butun oylari zaten halit altuntasin ipotegi altindadir kesin derincede fark atarsiniz hehehehehe
salih şen; Adamın dibi Hakan Savaş..
22 Şubat 2014 Cumartesi 18:01
Ben bir partiye üye değilim. Ama bu güne kadar sola oy vermedim. Ama bu sefer başka. Bizim evladımız aday. Her şeyine kefiliz. Kendim oy vereceğim gibi, elim, kolum kime ererse onun için oy istiyorum. Baktımki, herkes benim gibi ona çalışıyor. Hakan Savaş seçimi kazanacak. Adım gibi eminim. Adam gibi bir belediye başkanımız olacak.
enes yılmaz; sabret Derince
22 Şubat 2014 Cumartesi 18:06
Adam gibi adam,dürüst insan Derincenin senle çehresi değişecek...sabret derince az kaldı...Hakan Savaş geliyor...
akın; tavşan gibi koşuyorlar
22 Şubat 2014 Cumartesi 18:58
akp kırgınları bu dönem azız alemdar taraftarıdır chp kırgınları ise ali haymanalıdan tutun alevisi kürdü gürcüsü etnik guruplarıdır irfan kabaloğlu bu tünelde işık görmediği için seçime girmedi bize gelince mhp kırgınları olarak ithal aday olan gezmediği parti kalmamış koltuk hırsı bilinen bir aday ile seçime girmeye zorlandık zorla nıkahlandık ülkücü taban bu işten rahatsızdır aday çıkartamadınızmı sorusuna cevap veremiyoruz hernekadar bahsetmemiş olunsa bile sp oyu kemiktir yalpalayan aday peşine gitmez ve kimsenin farketmediği bir biçimde özellikle alttan alttan seçime asılıyor ve tertemiz bir geçmişi ile çıtayı kaldırmadan maraton misali nefesini ayarlamış son turlarda tur bindirme modunda asılıyor nede olsa gümüşhaneli hemşehrimiz düne kadar aziz beyin hemşire doktor dedıkoduları ve iftiraları kimler tarafından kullanıldıgını akpli eryüreğin kimin yanında saf tuttuğunu sağır sultan biliyor buna ragmen kırgın oylar saadete değilde mhp tarafına yada akp yada chp tarafına kayması çok komik olur 3 partininde seçim çıkarmaları çok zor ellerinde barut kalmadı şimdiden sonra bol bol esnaf gezerler gezilen yerleri bir daha gezerler tüm hemşerilerimiz veysel korkmazı destekliyecek
Mehmet Aydın; MHP burun farkıyla önde
22 Şubat 2014 Cumartesi 20:02
AKP nin küskünleri CHP ye değil MHP ye oy vereceklerdir, Hakan Savaş ta İrfan Kabaloğlu ayarında değil onun aldığı oyu da alamaz. Aslında CHP Dr Ayhan Mutlu yu önseçimde seçse çok farklı olabilirdi. Halit Altuntaş ta Saadet partisinde kalsa daha çok oy alırdı. İlginç olan son haftaya girilirken ilk ikide gözüken partilere 3. ve 4. gözüken partilerden oy akışı olacağı. Eğer son düzlüğe CHP ve AKP girerse CHP; AKP ve MHP girerse MHP, CHP ve MHP girerse MHP alır.
gulcin erdem; palyaco gibisiniz
23 Şubat 2014 Pazar 12:11
tabii akp kuskunleri aziz alemdar ve ekibi oylarini mhp ye verecek eryuregi cok seviyoruz oyle cok seviyoruzki anlatilcak gibi degil hatta gecen secimde aziz baskan icin demedigini birakmayann halit altuntasi da cok severiz aziz beyin ekibi olarak haydar beyide cok severiz kimse lakirdi etmesin aziz bey ve ekibi olarak bizler oyumuzu SAADETE verecegiz gurup olarak bizler kararimizi verdik sonucta bizlerde milli goruscuyuz oyumuzu koministlere fasistlere veremeyiz
baki küçük; doğru söze ....
22 Şubat 2014 Cumartesi 20:03
Doğru söze söyleyecek bir şey yok.
kasım ERBEN; HAKAN SAVAŞLA OLUR
23 Şubat 2014 Pazar 01:17
20 yıldır aynı zihniyetle yönetilen derince artık değişimi istiyor ilk derince belediye başkanı nıhat ergun 2. halıt altuntaş 3. haydar bulut 4. aziz alemdar olmadi bir daha haydar bulut bir de parti değiştiren altuntaş ne farkları var allah aşkına sevgili derinceliler Değişimin Tam Zamanı derince kazanacan Hakan Savaşla başarıya ulaşacak Projeleriyle gelen bir Başkan Derincenin Evladı Hakan Savaş...
Derinceli; chp ipi göğüsler
22 Şubat 2014 Cumartesi 20:33
1-chp 2-mhp 3-akp şeklinde olur.
misafir; 60 evler geçiti
22 Şubat 2014 Cumartesi 21:33
BU KADAR KÖTÜLÜK YAPILAMAZ. İKİ MAHALLENİN GİRİŞİ KAPANDI. 2 SENEDİR EZİYET ÇEKTİK. TÜNEL BİTTİ RAHATLADIK DERKEN HOOP 2 MAHALLEYE GİRİŞ YOK KUZEYDEN GELEN 3_4 KM DOLAŞACAK DERİNCE TÜNELİNDEN GEÇECEK. YAZIK DEĞİL Mİ? BU MİLLETE BU EZİYET. 4 YÖNLÜ ÇALIŞMASI GEREKEN O MILYARLIK YATIRIM HATIRLI VE MECLİS ADAYI HATIRLI KİŞİNİN ARSASI İSTİMLAK EDİLEMEZMİŞ. AMA DERİNCEDE SEÇİMİ AKP KAYBEDERSE BU YÜZDEN KAYBEDER.
Vatandaş; Yüzde yüz haklı
23 Şubat 2014 Pazar 00:41
Ben altmış evlerde oturuyorum taa 95 evlere gidip oradan dönüş yapıyorum yani evime gitmek için bir ilçeden başka bir ilçeye gidip geri geliyorum böyle rezalet olmaz.Derince belediyesinde bşk yardımcısı adnan beye telefon ettim bana unutulmuş dedi nasıl unutulur dedim sana anlatmak zorunda değilim dedi bende size oy vermek zorunda değilim dedim.60 evlerde oturan vatandaşlara rica ediyorum bizi unutanları bizde seçimde unutalım.
erhan; mutlaka ukuyun
22 Şubat 2014 Cumartesi 22:15
Bu akp nin adaylarının hepsi iktidar partisi şımarık, lı ğı nı kullanarak kazanır iz havası var ama bu kadar yapilan hatalardan dolayı bunlarada oy verirseniz ben nediyim artık aziz derincenin her tarafını Karadenizliler peşkeş çekti haydar da gelemezde eskaza geldiğini düşünürsek buda diğer kalan yerleri verir yine Derince köy uyanalim artık bunlara fırsat vermeyelim
Derince;
22 Şubat 2014 Cumartesi 22:34
şans eseri bu hafta cuma namazı derince deki camiye denk geldi ilk defa gittim avlusuna kadar aslen izmit merkezli oldugum için derincenin aday ları veya seçim durumu nedir nasıl gidiyor bilmem kısacası camii nin avlusunda balkondan SAYIN BULUT UN camiye dogru belediyenin ordan izledim o kalabalık cemaat ten ne dogru düzgün selam veren var nende samimi olan avluda toklaştıgı insan sayısı bile çok azdı Galiba Güngör Arslan çok haklı..
abbas yolcu; aziz alemdar
22 Şubat 2014 Cumartesi 22:39
siz ne kadar eleştirsenizde derincede çok büyük ve çok güzel işler yaptı AZİZ ALEMDAR.AK PARTİ derincede bu seçimi bir tek aziz alemdarla alabilirdi ama zeki aygün mahmut civelek ve fikri ışığın kişisel çıkarlarına uymadığı için tuttular bit pazarına nur yağdırmaya çalıştılar.resmen kendi ayaklarına kurşun sıktılar ama seçimden sonra bunun hesabınıda verecekler başbakana..
ahmet yaşar; kararsız
22 Şubat 2014 Cumartesi 22:48
BEN 25 YILDIR DERİNCE DE YAŞIYORUM.DERİNCEYİ ÇOK İYİ BİLİYORUM.4 DÖNEMDİR SEÇİM SÜRECİNİ UZAKTAN İZLİYORUM.BU SÜRECİN DE UZAĞINDAYIM.ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM Kİ DERİNCE DE BU HEYECANI HİÇ GÖRMEMİŞTİM.HAKAN SAVAŞ HERKEZİN DİLİNDE.REFERANSI HER KESİM TARAFINDN ÇOK OLUMLU.HAYATIMDA CHP Yİ SEVEMEDİM.LAKİN OYUM DOĞRU GÖRDÜĞÜM İNANDIĞIM HAKAN SAVAŞA DIR...
beyefendilikle; bu isler olmuyor
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:25
Belediyenin Iktidar partisinden olmasinda her zaman fayda var.ak partinin kazanacagindan sahsen hiç şüphem yok.bosuna heveslenmeyin.bunu sizde çok iyi biliyorsunuz
derinceli; İçimizden biri
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:27
Hakan Savaş en isabetli seçim. Öyle yukarıdan da değil, önseçimle kazandı. Kelimenin tam anlamıyla İçimizden biri. Derince caddede yürürken herhangi bir zamanda karşılaşabileceğiniz, selam verip alabileceğiniz, naif bir kişi. Doğma büyüme Derinceli.
Ahmet KAYA; Derinceli mi?
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:34
ANLAMADIĞIM BU YAZIYI YAZAN VE BU YORUMLARI YAPANLA DERİNCEDE Mİ OTURUYOR. CHP NİN VE MHP NİN ADAYLARI DÖRT GÖZLE AZİZ ALEMDARIN ADAY OLMASINI BEKLİYORDU. AMA ELLERİNİ OVUŞTURDULAR KABUSLARI GERCEK OLDU. ALİ HAYDAR BULUT EN YAKIN RAKİBİNE 7-8 BELKİ 10 PUAN FARK ATAR. SEÇİM SABAHI; 1. AK PARTİ 2. CHP 3. MHP OLUR BUNU BU YAZIYI YAZANDA YORUM YAPANLARDA İYİ BİLİYOR....
bülent ; sayılmamakkkkk
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:39
derince ve körfez halkı bunun adına şövenistlik veya ırkçılık desin ama artık bu toplum uyandı ve gördü bizler bir başka toplumun siyasette neler yaptığını görüyoruz en önemlisi izliyoruz ama artık bilinmesi gerekliki Akp son yaptığı meclis listesindeki tavrını net ortaya çıkarmış partinin üyesi olup veya oy veren Doğu ve Güneydoğulu topluluğu hiçe sayarak yer edinme hakkını ellerinden almışlardır yani seçebilirsiniz seçilemezsiniz denmektedir.toplulugumuzda oy veren veya vermeyenler dayanışma içindedir bekleyin görün
mehmet erkan; çok zor bir seçim
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:59
bencede derincede chp kazanacak , bunun en büyük sebebide halit altuntaşın akpden çekeceği oylar olacak.akp mhp saadet çekişmesi chp ye yarar hakan savaş alır.
derinceli;
23 Şubat 2014 Pazar 00:05
BÜYÜK BAŞKAN HAKAN SAVAŞ ADAM GİBİ ADAM YANINDAYIZ BAŞKAN ALACAĞIZ BU SEÇİMİ
izmitli naci; iyi şanslar diliyorum.
23 Şubat 2014 Pazar 00:10
sayın güngör aslan iyi güzel söylüyorsunuz ama hakan savaşın meclis listesine bir bakın derinceyi kucaklıyormu derinceli tanıyormu hakanın işi çok zor inşallah seçimi alır
levent; hakan diye yazılır ADAM diye
23 Şubat 2014 Pazar 00:16
Hizmet adamı olmak yürekten gelir Hakan SAVAŞ sözünün eridir Destek verin Derinceyi birlikte yönetelim
arif zengin; derince de halit altuntaş alı
23 Şubat 2014 Pazar 01:23
1-MHP:halit altuntaş=25000.2-CHP:hakan savaş=24500.3-AKP:ali haydar bulut=24000.4-SP:veysel korkmaz=3500.favori halit altuntaş.plase hakan savaş.sürpriz ali haydar bulut.mucize veysel korkmazdır.gerisinde teferruattır.
arif zengin; osmanlı ruya yorumu yapma ya
23 Şubat 2014 Pazar 12:51
osmanlı ruya yorumunu yapan vede yazan arkadaş önce buraya yorum yaparken yazarken gerçek adını soyadını yazda ondan sonra benim 30 mart pazar günü akşamı sandıklar açıldıktan sonra gerçekleşecek olan yorumuma ithafen yorumunu yap bak sen benim kim olduğumu biliyorsun değilmi ben seni nerden bileceğim osmanlı efendi birde şanlı geçmişi olan osmanlı ismini kullanıyorsun eğer osmanlı ismini kullanıyorsan osmanlı gibi dürüst olda adını soyadını yaz halit altuntaşın ipoteği falan hayalci seni halit altuntaşın şahsi oyu bir kere derincede en az 15000 dir.30 mart pazar halit altuntaş başkan osmanlı bunu da kafana yaz
C.KARAKELLE; DERİNCEDE SEÇİMİ KİM ALIR BİL
23 Şubat 2014 Pazar 14:26
Seçimi Başbakan R.T.ERDOĞAN alır. Çünkü bu millet adaylara değil, başbakana oy veriyor ve verecek. Onu seviyor ve desteğe devam diyor... Bekleyin görün. Bunuda bir kenara yazın :)
Arda; Birisine
23 Şubat 2014 Pazar 18:42
Bu işlerle olmuyor yorumcu bol keseden atıyorsun acaba türkiyenin her yerinde belediyeler iktidar partisinden mi yoksa iyi çalmak için iktidar partisindenmi olması lazım örneği derince
mustafa; Hakan Savaş
27 Şubat 2014 Perşembe 22:40
Allah rızası için bu adamı araştırın. Neden daha önce denenmişlerin peşinden gidiyorsunuz. Bakın parti ismi zikretmiyorum bende chp li değilim. Ama Hakan savaş Derince için büyük fırsat çok iyi bir adam bildiğiniz siysetçilerden değil on numara dürüst birisi artık bırakın şu particiliği Derincede hep beraber yaşayacağız neden en iyisini seçmek yerine particilik yapıyorsunuz.
 
KÖŞE YAZARLARI
Güngör ARSLAN
Bu yanlıştan dönülür mü?
Güngör ARSLAN
Serpil ÇOLAK
Bu iddia ortalığı karıştırır
Serpil ÇOLAK
Zeynep AKAR
O aileyi ayakta alkışlıyorum!
Zeynep AKAR
Birgül YÜRÜKER
Aslansınız Karatepe Köyüüüü!!!
Birgül YÜRÜKER
VEFATLAR
22.09.2014
22.09.2014
22.09.2014
22.09.2014
21.09.2014
21.09.2014
21.09.2014
20.09.2014
20.09.2014
20.09.2014
ANKETLER
Sizce KOÜ Rektörü kim olmalı?
Toplam Oy :4019
  Mithat Fırat Özer

  Başar Çolak

  Sadettin Hülagü

  Esat Harmancı

  Ali Demirci

  Recep Tarı

  Nurettin Abut

  Özdal Dillioğlugil

 

  
BİRİNCİ SAYFA
BİZİMSPOR BİRİNCİ SAYFA